Alta giden ses nasıl engellenir?

Alta giden ses nasıl engellenir?

Alta giden ses nasıl engellenir?, Binalarda, ofislerde ve daha bir çok yerde katlar arasında bulunan üstden gelen darbe sesleri, koşma sesleri, fazla gürültülü bir ortamdaysanız, üst katınızdan gelen istenmeyen sesleri,alttan gelen ses titreşimlerini durdurabilirsiniz. Bulunduğunuz ortamda ses yalıtımı yapılmamış ise sizler için rahatsızlık verici bir boyuta gelip huzursuzluk meydana getirebilir. Büyük şehirlerde yaşayan insanlar için bu büyük bir problemdir.

zemin ses yalitim malzemesiAlta giden ses nasıl engellenir?, Böyle bir durumda kalmak istemiyorsanız, istenmeyen gürültüleri engellemek ve bunun önüne geçmek istiyorsanız Tavan Ses Yalıtımı uygulaması yaptırmalısınız. Tavan ses yalıtımında kullandığımız ürünler son derece kaliteli malzemelerden üretilmiştir, sorunu çözme konusunda etkili ürünlerdir. Ses yalıtım uygulamaları hakkında bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Sesin bir odaya girmesini veya odadan çıkmasını önlemek veya durdurmak için birçok durumda ses yalıtımı gereklidir. Örneğin, bir apartman kompleksinde yaşayabilir ve sürekli olarak gürültülü komşularla uğraştığınızı fark edebilirsiniz (ya da aslında gürültülü komşu olabilirsiniz).

Ya da belki şu anda mülkünüzü yeniliyorsunuz ve ses yalıtımı her zaman aklınızda olan bir şeydir, başka hiçbir şey değilse de kolaylık sağlamak için.

Sonuçta, bir odanın ses yalıtımı dört öğeye dayanır : kütle, ayırma, soğurma ve sönümleme. Bu makale, bu unsurların uzun bir açıklamasına girmiyor, ancak burada listelenen tüm teknikler, bunların bazı kombinasyonlarını kullanıyor.

Alta giden ses nasıl engellenir?, Mümkün olan en iyi işi yapmak istiyorsanız, olabildiğince çok öğe kullanın, ancak ses yalıtımının ucuz bir proje olmadığını unutmayın, bu nedenle belirlediğiniz herhangi bir bütçeye uyduğunuzdan emin olun.

Sesin Odaya Girmesi ve Odadan Ayrılması Nasıl Önlenir

Sesin bir odaya girmesini veya odadan çıkmasını önlemenin en yararlı yollarından bazıları aşağıda verilmiştir.

  • Odanın zayıf noktalarını belirleyin
  • Pencereler ses geçirmez
  • Kapıları ses geçirmez
  • Duvarları, zemini ve tavanı ses geçirmez
  • Ses geçirmez hava delikleri
  • Havadan gelen ses sızıntılarını önlemek için boşlukları kapatın
  • Ses bölmeleri, ses geçirmez perdeler vb. Kullanın.

Alta giden ses nasıl engellenir?,Odanın Zayıf Noktalarını Belirleyin

Ses girişi veya çıkışı söz konusu olduğunda her odada zayıf noktalar vardır ve bunlar genellikle boşlukları olan alanlardır.
Bir odadaki en belirgin zayıf noktalar pencereler ve kapılardır, ancak zeminler de doğru şekilde takılmazsa zayıf bir nokta olabilir.
Daha az göze çarpan zayıf noktalardan biri, alçıpan arasındaki birleşim yerleridir ve bir odayı yeniliyorsanız bu, ele alınacak ilk noktalardan biri olmalıdır.

Instagram Sosyal Medyamızı Ziyaret Ederek Diğer Tüm Ürün ve Hizmetlerden Haberdar Olabilir veya hemen alış veriş yapabilirsimiz

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir