Binalarda Ses Yalıtımı

Binalarda ses yalıtımı, Günümüz dünyasında binalar artık çok daha gelişmiş, büyük ve konforlu bir hal almıştır. Bu binalar yapılırken dikkat edilmesi gereken konu ses yalıtımıdır. Bina ses yalıtımı yaptırmak iki çeşidi bulunmaktadır. Dış cephe ve iç cephe olarak 2 bölgede ses yalıtımı yapılmaktadır. Geçmiş dönemlerde her ne kadar yalnızca hastane, fabrika, okul gibi yerler için ses yalıtımı yapılıyor olsa da ilginin en yoğun olduğu şu günlerde istenilen her türlü bina için ses yalıtımı uygulamaları yapılabilir. Bu binalar belirli bir plana ve projeye göre yapılmakta olup yapımı belli standartlara bağlanmıştır. Bu standartların bazıları; Binaların dış cephesine yapılan ses izolasyonu dışarıdan gelen sesleri minimum düzeye indirmeye yardımcı olacaktır. Bina ses yalıtımı sırasında dış cephesinde uygulanan ses izolasyon malzemeleri epdm ses bariyeri gibi dayanıklı ve güçlü ses yalıtım malzemeleri kullanılmaktadır.

binalarda ses yalıtımı
alçıpan bölme duvar ses yalıtımı
alçıpan bölme duvar ses yalıtımı

Fakat en etkili ses izolasyonu için binaların dış cephesine bariyerli bondex süngerler kullanılması ses yalıtım işleminin daha garantili olmasına olanak tanımakta uygulamayı yapan kişi veya kişiler tarafından önerilmektedir. Bu da binalarda kullanılan dış cephe ses izolasyonu için etkili çözümdür. Binalarda uygulanan diğer ses izolasyonu ise evlerin içine yapılan ses izolasyonudur. Evlerimizde genel olarak yaşanılan problemler komşulardan gelen seslerdir. 

Bu durum rahatsız edicidir. Buna çözüm olarak ise evlerimizin tavan, duvar ve zeminine ses izolasyonu uygulamaktadır. Ev ses izolasyonunda tavan ve duvarlara ses kesici akustik süngerlerle kaplanarak etkili bir ev ses izolasyonu yapmış olursunuz. Alt komşu veya dükkan sesini kesmek için ise parke altına epdm ses bariyeri ya da akustik şilte kullanarak hem sesi hem de titreşimi emerek kaliteli bina ses izolasyonu yapmış olursunuz.

Binalarda ses yalıtımı, Günümüz dünyasında binalar artık çok daha gelişmiş, büyük ve konforlu bir hal almıştır. Bu binalar yapılırken dikkat edilmesi gereken konu ses yalıtımıdır. Bina ses yalıtımı yaptırmak iki çeşidi bulunmaktadır. Dış cephe ve iç cephe olarak 2 bölgede ses yalıtımı yapılmaktadır. 

binalarda ses yalıtımı

Geçmiş dönemlerde her ne kadar yalnızca hastane, fabrika, okul gibi yerler için ses yalıtımı yapılıyor olsa da ilginin en yoğun olduğu şu günlerde istenilen her türlü bina için ses yalıtımı uygulamaları yapılabilir. Bu binalar belirli bir plana ve projeye göre yapılmakta olup yapımı belli standartlara bağlanmıştır. 

alçıpan bölme duvar ses yalıtımı

Bu standartların bazıları; Binaların dış cephesine yapılan ses izolasyonu dışarıdan gelen sesleri minimum düzeye indirmeye yardımcı olacaktır. Bina ses yalıtımı sırasında dış cephesinde uygulanan ses izolasyon malzemeleri epdm ses bariyeri gibi dayanıklı ve güçlü ses yalıtım malzemeleri kullanılmaktadır. Fakat en etkili ses izolasyonu için binaların dış cephesine bariyerli bondex süngerler kullanılması ses yalıtım işleminin daha garantili olmasına olanak tanımakta uygulamayı yapan kişi veya kişiler tarafından önerilmektedir. 

alçıpan bölme duvar ses yalıtımı

Bu da binalarda kullanılan dış cephe ses izolasyonu için etkili çözümdür. Binalarda uygulanan diğer ses izolasyonu ise evlerin içine yapılan ses izolasyonudur. Evlerimizde genel olarak yaşanılan problemler komşulardan gelen seslerdir.  Bu durum rahatsız edicidir. Buna çözüm olarak ise evlerimizin tavan, duvar ve zeminine ses izolasyonu uygulamaktadır. Ev ses izolasyonunda tavan ve duvarlara ses kesici akustik süngerlerle kaplanarak etkili bir ev ses izolasyonu yapmış olursunuz. Alt komşu veya dükkan sesini kesmek için ise parke altına epdm ses bariyeri ya da akustik şilte kullanarak hem sesi hem de titreşimi emerek kaliteli bina ses izolasyonu yapmış olursunuz.

has been added to your cart.
Çıkış yapmak