Reji Odası Ses Yalıtımı

Reji odaları yönetmen veya yetkili çalışanların bulunduğu ve görüntü ile sesin yönetiminin yapıldığı odalardır. Bu odalarda canlı yayınlar düzenlendiği gibi ses kayıtları yapılabilir veya hem görüntü hem de aynı zamanda ses kayıtları yapılabilir. Odalarda yapılacak olan çalışmaların verimliliğinin artması ve görüntü ile ses karmaşasının engellenmesi içinde sessiz bir ortama ihtiyaç vardır. Reji odası ses yalıtım ihtiyaçları da bu nedenle ortaya çıkmaktadır. Firmamız bu konuda sizlere hizmet vererek reji odasının ses yalıtımı çalışmalarını yürütmektedir.

reji odası ses yalıtımı

Reji Odası Ses Yalıtımı Özellikleri

Reji odalarında ses yalıtımı oldukça önemlidir. Bu nedenle reji odaları genel olarak kurulurken aynı zamanda ses yalıtımı çalışmaları da gerçekleştirilerek çalışmaya hazır hale getirilmektedir. Reji odası ses yalıtım çalışmaları çok yönlü olarak yürütülmektedir. Çünkü hem sesin dışarı çıkması engellenmeli hem de dışarıdaki sesin içeri girmesi engellenmelidir. Bu nedenle de iki yönden bakılarak ses yalıtım çalışmaları yapılmaktadır. Diğer taraftan ses yalıtımını bozmayacak şekilde havalandırmalar ve özellikle kapılarında ses yalıtımına dahil edilmesi gerekir. Bu çalışmalar ile reji odasındaki gerçekleştirilecek olan ses yalıtımları bir bütün olarak düşünülmelidir.

reji odası ses yalıtımı

Reji odası ses yalıtımı çalışmalarında duvar, zemin ve tavan ses yalıtımı çalışmaları yapılabilir. İhtiyaçlar göre bu çalışmalar önceden belirlenerek gerçekleştirilmektedir. Doğru yapılacak çalışmalar ile reji odalarında hedeflenen ses yalıtımına ulaşılabilir. Reji odalarında ses yalıtımının yanı sıra akustik ses dengesinin de sağlanması gerekmektedir. Ses dengesinin sağlanmaması nedeni ile ses yankılanmaları, sesin yeterli duyulmaması, ses kayıpları, sesin eko yapması söz konusu olabilir. Bu tip durumlarında engellenmesi içinde akustik ses dengesinin sağlanması için akustik süngerler kullanılmaktadır. Bu süngerlerde odanın şekline ve dekoruna göre seçilerek doğru bir şekilde uygulanmalıdır.

Firmamız ses yalıtımı konusunda uzmanlığını sizlerle paylaşmakta. Reji odası ses yalıtımı ihtiyaçlarınızda firmamız sizlere her zaman kaliteli hizmetini sunarak sorunlarınızın tam çözüme ulaşmasını sağlamaktadır. Malzeme ve işçilik kalitesi ile yüksek verim sağlayan çalışmalarımız sayesinde reji odalarınızdaki istediğiniz ses yalıtımı ve akustik ses dengesinin sağlamanız mümkün. Sizlerde bu kaliteli hizmetimizden yararlanmak istiyorsanız firmamızı arayarak hizmet talebinde bulunabilirsiniz.

Başa dön tuşu
Bizi Hemen Arayın