Zemin Ses Yalıtımı

Zemin ses yalıtımı alt kata giden ses, darbe, titreşim, topuk sesi ve vibrasyon gibi sorunlardır. Sert zemin döşemesi üzerinde yürünmesi, sandalye vs. eşyaların çekilmesi, sert cisimlerin yere düşmesi gibi durumlarda yüksek düzeyde darbe sesi oluşur ve gürültü yayılır. Günümüzde en büyük problemlerden biri olan daireler arası ses geçişi bazen çok üzücü olaylara sebebiyet verebilmektedir. Şap ve parke altı uygulamalar ile ses yalıtımı sağlayabilirsiniz. Müşterilerimizin genel şikayetleri alt kattaki komşuma ses gidiyor gibi artık klasikleşmiş şikayetlerdir. Bu şikayetler artık doğru ses yalıtım malzemeleri sayesinde son buluyor.

zemin ses yalıtımı
zemin ses yalıtımı
zemin-ses-yalitimi-1

Zeminde gürültüye yol açan sesler iki gruba ayrılır. Bunlar ortam sesleri ve darbe sesleridir. Ortam sesleri, hava titreşimleriyle oluşan ve hava yoluyla yayılan seslerdir. Konuşma sesi, TV sesi, klavye sesi, müzik altleri sesi, radyo sesi gibi sesler ortam seslerine örnek olarak verilebilir. Darbe sesleri ise iki sert cismin birbirine çarpması sonucu ortaya çıkan ve katı cisimler üzerinde titreşim yoluyla yayılan seslerdir. Çok katlı yapılarda en önemli gürültü sorunları darbe seslerinden kaynaklanır.

Sert zemin döşemesi üzerinde yürünmesi, sandalye vs. eşyaların çekilmesi, sert cisimlerin yere düşmesi gibi durumlarda yüksek düzeyde darbe sesi oluşur ve gürültü sadece alt kata değil yapının iskeleti üzerinden tüm dairelere yayılır. Zeminde oluşan darbe sesinin bir diğer tipi de “topuk sesi” diye adlandırılan ve sert döşeme üzerinde yürünmesi ile oluşup ortam sesi olarak aynı mekanda yayılan seslerdir.

Yüksek dansiteye sahip decopan ses izolasyonu malzemeleri bu malzemeler genellikle 1 cm kalınlıkta kullanılır daha etkili kullanılmak istenildiğinde decopan ve bariyer katmak gerekmektedir.Eğer alttan gelen seslerin yüksek olacağını ve ses izolasyon yapılacak zeminden alt kata yüksek ses geçileceği düşünülüyor ise decopanın üzerine bariyer koyarak daha yüksek performanslar elde edilebilir.Akustik kauçuk halı ile de titreşim ve vibrasyon önlemeniz mümkündür. Sitemizden Sipariş verebilir ve iletişime geçebilirsiniz.

Zemin Kauçuk Levha
Zemin Kauçuk Levha
Zemin Kauçuk Levha

Zemin Ses Yalıtım Malzemeleri Nelerdir ?

Zeminlerde genellikle titreşimli sesleri örnek olarak bir bateri çalınması ile oluşacak darbe kaynaklı sesi veya topuklu ayakabbı ile zeminden giden sesleri düşünün bu sesleri engellemek için bariyerli decopan ve ses bariyeri dediğimiz ses yalıtım malzemeleri kullanılır. Uygulama sonrası zemine akustik kauçuk halı serilip çok iyi zemin ses yalıtımı sağlanabilir. Sitemiz üzerinden sipariş verebilir ve iletişime geçebilirsiniz

Zemin Ses Yalıtımı Kullanım Alanları

Zemin ses yalıtımı kullanım alanı oldukça geniştir. Örneğin; evlere, stüdyo odasına, dinlenme odasına, müzik odasına, düğün salonlarına, reji odasına, sinema salonlarına, spor salonlarına, prova odaları derken, kısacası gürültüyle uğraşılan ya da uğraşılmayan tüm mekanlarda kullanabilirsiniz.

has been added to your cart.
Çıkış yapmak