Duvar Ses Yalıtımı

Duvar ses yalıtımı nedir? sorunusa yanıt olarak, duvarlar arası geçiş yapan rahatsız edici seslerin kesilmesi için yapılmaktadır. Komşu duvarınızdan sizin dairenize geçen seslerin kesilmesini istiyorsanız bu durumda ses yalıtımı uygulaması yapılması gerekli olacaktır. Bu gibi durumlar için ortak duvar ses yalıtımı yapılmaktadır. Duvarınız tünel kalıp sistemi ile yapılmışsa ve taşıyıcı duvarsa, gaz beton türevi hafif yapı elemanı ise, delikli tuğla, ve ebat ince ise sesi de iletecektir. Evinizde iş yerlerinizde ve akustik mekanların duvarlarında ses yalıtımı yaptırmak isterseniz teknik ofisimizle irtibata geçebilirsiniz. Ses yalıtımı ve ses İzolasyonunda kullanılacak detaylı malzemeleri sitemizden inceleyebilir ve sipariş verebilirsiniz.

duvar ses yalıtımı

Duvar Ses Yalıtımı İçin Kullanılacak Malzemeler ?

Genel olarak yapılan uygulama modelini anlatacak olursak ; mevcut duvarın yüzeyine bariyerli decopan yapıştırılır. Gürültü oranı yüksek olan ortamlar için bariyerli decopan ile birlikte ses bariyeri de kullanılmaktadır. Bu işlemde bariyerli decopan ortak duvarın yüzeyine kaplanır. Çelik profil ile yaklaşık 5 cm kadar hava boşluğu oluşturulduktan sonra yüzeyi alçıpan ile kapatılır. Daha sonra ses bariyeri alçıpanın üzerine veya bariyerli decopan ile birlikte uygulanır ve daha sonra tekrar üzeri alçıpan ile kapatılır. Böyle bir uygulama ile yüksek oranda ses yalıtımı sağlamak mümkündür. İyi bir ses yalıtım uygulaması yapıldığında %90’a varan ses izolasyonu sağlanabilmektedir.Mevcut ortamdan ortama da oran değişikliği sağlayabilir.

Duvar Ses Yalıtımı Nasıl Yapılır ?

Uygulamaları yapabilmek için özel solid bazlı web sitemizdeki yapıştırıcı gerekir. Yapıştırıcıyı malzemenin uygulanacağı alana çok fazla olmayacak şekilde sürüp ardından çok fazla beklemeyerek malzemeyi yapıştırarak uyguluyoruz. Firmamız ses yalıtımı uygulaması ve ürün satışı da yapmaktadır. Kendinizde yapabileceğiniz uygulama için malzeme siparişi alabilir yada ürün montaj uygulaması için uygulama talep de edebilirsiniz. İletişime geçip detaylı bilgi alabilirsiniz.

[porto_carousel stage_padding=”0″ margin=”0″ autoplay=”yes” autoplay_timeout=”3000″ show_dots=”yes” loop=”yes” items=”1″ items_lg=”1″ items_md=”1″ items_sm=”1″ items_xs=”1″ animate_out=”fadeOut” el_class=”m-b-xl”][porto_product_category view=”products-slider” per_page=”15″ columns=”7″ category_filter=”” addlinks_pos=”outimage_aq_onimage” use_simple=”” category=”akustik-yanmaz-sungerler”][/porto_carousel]
Başa dön tuşu
Bizi Hemen Arayın