Tavan Ses Yalıtımı

Bulunduğunuz yerden üst kata giden sesi engellemek istiyorsanız tavan ses yalıtım uygulaması yaptırmalısınız. Tavanda ses yalıtımı sağlamak için ses yalıtım süngeri olan decopan, bariyerli decopan, akustik bariyerli sünger gibi ürünler tercih edilebilir. Bunlarla beraber daha fazla ses kesmek için kullanılan diğer malzeme olarak ses bariyeri tercih edilebilir. Tavan ses yalıtımı yaptırmadan önce dikkat edilmesi gereken bir çok husus bulunmaktadır. Dekor Akustik olarak müşterilerimizin tavan ses yalıtımı yaptırmadan önce dikkat edilmesi gereken noktalara önem göstererek sizlere makalemizde paylaştık.

tavan ses yalıtımı
tavan ses yalıtımı
tavan ses yalıtımı

Dünya sağlık Örgütünün (DSÖ) yaptığı araştırmalar neticesinde ses yalıtımı yapılan ortamlarda gelişen olumlu etkiler ses yalıtımının yapılması en muhtemel ihtiyaç olduğu tescillenmiştir. Aşağıda sıraladığımız maddeler sizlere ses yalıtımının önemini daha açık bir şekilde sunmaktadır.

tavan-ses-izolasyonu
tavan-ses-izolasyonu
tavan-ses-yalitim

Doğru Şekilde Uygulanacak Ses Yalıtımı Sayesinde;

  • Stresin de başlıca sebeplerinden birtanesi olan gürültünün zararlı olan etkilerinden koruyarak sağlıklı bir yaşam sürmenizi sağlar.
  • İşyerlerinde oluşan gürültünün personellerin verimini düşürerek dikkat dağılması sonucunda iş gücü ve iş gücü düşmekte ve iş kazaları meydana gelmektedir. Bu sebepten dolayı ses yalıtımı çalışanların iş veriminin artması ve iş kazalarının azaltılmasını sağlar.
  • Dünya Sağlık Örgütü tarafından yapılan araştırmalar sonucunda gürültünün çocuklarda uzun dönemli hatırlama ve kavrama yeteneklerinin azalmasına neden olduğunu ortaya koymaktadır.
  • Ses yalıtımı sayesi,nde okullarda yapılan araştırmalar sonucunda sessiz olan ortamda yapılan eğitimin çocuklar üzerinde daha olumlu etkiler gösterdiği gözlemlenmiştir.
has been added to your cart.
Çıkış yapmak