Tavan Ses Yalıtımı

Bulunduğunuz yerden üst kata giden sesi engellemek istiyorsanız tavan ses yalıtım uygulaması yaptırmalısınız. Tavanda ses yalıtımı sağlamak için ses yalıtım süngeri olan decopan, bariyerli decopan, akustik bariyerli sünger gibi ürünler tercih edilebilir. Bunlarla beraber daha fazla ses kesmek için kullanılan diğer malzeme olarak ses bariyeri tercih edilebilir. Tavan ses yalıtımı yaptırmadan önce dikkat edilmesi gereken bir çok husus bulunmaktadır. Dekor Akustik olarak müşterilerimizin tavan ses yalıtımı yaptırmadan önce dikkat edilmesi gereken noktalara önem göstererek sizlere makalemizde paylaştık.

Dünya sağlık Örgütünün (DSÖ) yaptığı araştırmalar neticesinde ses yalıtımı yapılan ortamlarda gelişen olumlu etkiler ses yalıtımının yapılması en muhtemel ihtiyaç olduğu tescillenmiştir. Aşağıda sıraladığımız maddeler sizlere ses yalıtımının önemini daha açık bir şekilde sunmaktadır.

Doğru Şekilde Uygulanacak Ses Yalıtımı Sayesinde;

  • Stresin de başlıca sebeplerinden birtanesi olan gürültünün zararlı olan etkilerinden koruyarak sağlıklı bir yaşam sürmenizi sağlar.
  • İşyerlerinde oluşan gürültünün personellerin verimini düşürerek dikkat dağılması sonucunda iş gücü ve iş gücü düşmekte ve iş kazaları meydana gelmektedir. Bu sebepten dolayı ses yalıtımı çalışanların iş veriminin artması ve iş kazalarının azaltılmasını sağlar.
  • Dünya Sağlık Örgütü tarafından yapılan araştırmalar sonucunda gürültünün çocuklarda uzun dönemli hatırlama ve kavrama yeteneklerinin azalmasına neden olduğunu ortaya koymaktadır.
  • Ses yalıtımı sayesi,nde okullarda yapılan araştırmalar sonucunda sessiz olan ortamda yapılan eğitimin çocuklar üzerinde daha olumlu etkiler gösterdiği gözlemlenmiştir.

Tavan ses yalıtımı yaptırmadan önce dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

Tavan ses yalıtımı yaptırmadan önce dikkat etmeniz gereken en önemli unsurlardan bir tanesi kesinlikle kullanılması gereken malzemelerin kalitesidir. Kalitesiz malzemelerden yapılan ses yalıtımı istenilen sonucu vermeyecek boşuna yapılan masraftan öteye gitmeyecektir.  Ses yalıtım malzemelerinin kalitesinin dışında bir önemli unsur da uygulama yapacak kişi veya kişilerin işin ehli olmalarıdır. Kaliteli bir ses yaılıtımı için ses akışları iyi hesaplanmalı ve doğu bölgeye doğru yalıtım malzmeleri uygulanarak ses akustiği ve ses yalıtımı en uygun şekilde fayda sağlayacak düzeyde olmalıdır. Dekor akustik olarak ses yalıtım hizmetlerinde en uygun fiyata en kaliteli malzemeleri sizlere sunuyoruz.

 

Dekor Akustik olarak müşterilerimize ses yalıtım hizmeti vermeden önce uygulama yapılacak olan alanda keşif yaparak gerekli olan yalıtım uygulamasının hangi düzeyde yapılması gerektiğini ve hangi ses yalıtım malzemelerin kullanılması gerektiğini hesaplıyoruz. Hesaplamalarımızın sonucunda müşterilerimize hangi malzemelerin gerektiği konusunda ön bilgilendirme yaparak uygulama aşaması için kolları sıvıyoruz. Uygulama sonrasında gerekli ses kontrolleri yapılarak ses yalıtım uygulamasının sonuçlarını gerekli veriler ışığında müşterilerimize bildirerek ses yalıtım işlemlerini sonlandırıyoruz.

 

SES YALITIMI YAPTIRMAZSAK NE OLUR?
Gürültü pek çok sağlık sorununa yol açmaktadır. İnsan gürültüyü zamanla benimsemiş olsa dahi zararları artarak devam etmektedir. Şiddetli gürültü sonucu oluşan rahatsızlıklar çoğu zaman tıbbi ve cerrahi müdehaleler sonucunda bile düzeltilememektedir. Özellikle uzun süreler yüksek gürültüye maruz kalanlarda kalıcı işitme kayıpları (sağırlık) görülmektedir. Fabrika gibi endüstriyel alanlarda çalışanların verimi düşmekte, dikkatlerinin dağılması sonucunda iş kazaları meydana gelmektedir.

Gürültünün  İnsan Üzerindeki Etkisi?
Gürültünün insanlar üzerinde psikolojik ve fizyolojik olarak ciddi etkileri bulunmaktadır. Gürültü, strese yol açan en önemli etkenlerdendir. Gürültü sonucu insan vücudunda oluşan hastalıkları kısaca sıralayabilirsek: Sinirlilik, algılama güçlüğü, dolaşım sistemi bozuklukları, iş veriminde düşüş, uykusuzluk, çeşitli vücut salgılarında anormallik, kalıcı işitme kayıpları, hamile bayanlarda erken doğum ve düşük problemleri çıkmaktadır.

Tavan Ses Yalıtımı Nasıl Yapılır?

Tavanda ses yalıtım uygulamaları ses yalıtım süngeri ve ses yalıtım malzemeleri ile kullanılarak yapılan uygulamalardır. Sesin oran ve frekansına göre kullanılacak malzeme belirlenir. Ses yalıtım firması olarak satış ve montaj hizmeti sağlamaktayız. Ses yalıtım malzemeleri kullanıldıktan sonra yüzey alçıpan ile kapatılabilir ve ortam akustiği sağlamak istenirse akustik yanmaz sünger kullanılarak ortamdaki yankıda engellenmiş olur. Malzeme yapıştırma işlemi yapılamadan önce bölgenin temiz olmasına dikkat edilmelidir. Bu da uygulamanın uzun ömürlü olması açısından çok önemlidir. Detaylı bilgi için bize ulaşabilirsiniz.

 

Başa dön tuşu
Bizi Hemen Arayın