-8%
yanmaz piramit sünger 5
yanmaz piramit sünger 4
yanmaz piramit sünger 3
yanmaz piramit sünger 2
yanmaz piramit sünger 6
Piramit Sünger
Piramit Sünger

Yanmaz Piramit Sünger 4 cm


Orijinal fiyat: ₺250.00.Şu andaki fiyat: ₺230.00. + Kdv

 • Ürün Adı: Yanmaz Akustik Piramit Sünger 40 mm
 • Minumum sipariş adeti: 10 Adet
 • Ürün Yoğunluğu: 50 – 60 DNS
 • Ürün Ebatları  : 100cm X 100cm
 • Ürün Rengi       : Siyah
 • Ürün Kalınlığı : 40 MM
 • Stokta bulunmaktadır.
 • Yüksek metrajlar için iletişime geçiniz.
 • Bu üründe kargo ücretsiz değildir.
 • 15:00’a Kadar verilen siparişlerde aynı gün kargo

Kargo Seçenekleri

sürat kargo
çukurova ambarı
ege ulaşım
aras kargo
ptt kargo
yurtiçi kargo

Açıklama

Yanmaz Piramit Sünger, düğün ve konferans salonları, sinema salonları, müzik odaları, stüdyolar, eğlence ortamları, atış poligonları ve daha birçok yerde kullanılan yanmaz piramit süngerler, ortamdaki sesin dengeli bir şekilde emilimini sağlayarak ses yalıtımı sağlamaktadır.

İç mekanın dış seslerden etkilenmemesini de sağlayan yanmaz piramit süngerler, kaliteli hammaddelerle ve ileri teknoloji uygulamalarla imal edilirler. Açık gözenekleri sayesinde yüksek kapasitede ses yutma özellikleri vardır.

Ebat Ve Fiyatlandırma

 • Kalınlık : 40mm | Genişlik : 100 cm | Uzunluk: 100 cm | Fiyat 1 Metre Fiyatıdır.
 • 1 Adet 1m² dir. | En az 10 m² alınabilir.

YANMAZ PİRAMİT SÜNGER 4 CM

Mineral bazlı yanmaz eklentiler açık gözenekli imal edilen poliüretan malzemelerden üretilmiş olan yanmaz piramit süngerler, ateşe ve yüksek sıcaklıklara dayanıklıdırlar.

Herhangi bir yangın anında damlacık oluşmasını engellerler, erime göstermez ve bu sayede yangının bulunduğu yerin önünde bir set görevi üstlenerek yangının dağılmasını önlerler.

Akustik piramit sünger, yanmaz piramit süngerAkustik piramit süngerler kategorisinde yer alan ve üçgen piramide benzeyen görünüşü nedeniyle bu ismi alan yanmaz piramit süngerlerin farklı renk seçenekleri mevcuttur.

Esnek oluşu ve kolay uygulanabilir özelliğiyle ve farklı renk seçenekleriyle her mekana kolaylıkla uyum sağlayabilir ve uygulandığı mekana estetik bir görünüm kazandırabilir. Bu nedenlerle hemen her mekanda tercih edilmektedir.

Yanmaz piramit süngerler küf tutmaz ve nemden etkilenmezler. Yanmaz piramit süngerlerin kendinden yapıştırmalı seçenekleri de mevcuttur. Yüksek frekanslı seslerin bulunduğu yerlerde yanmaz piramit süngerler tek başlarına üst düzey ses yalıtımı sağlayamazlar.

Ek malzemelere ihtiyaç duyulabilir fakat genel olarak bu ürünler tek başlarına kullanıldıklarında akustik düzenlemeleri rahatlıkla sağlayabilmektedir.

Kalınlık ve yoğunluğunun tamamen kullanılacak mekana ve ihtiyaçlara bağlı olarak ayarlanabileceği yanmaz piramit süngerler yatay ve dikey olarak kullanılabilmektedir.

Tavan döşemesi, yer döşemesi ve duvar döşemesi olarak kullanılabilen yanmaz piramit süngerler, ses yalıtımını en iyi şekilde sağlamakta ve özellikle iş yerlerinde kullanıldığında iş veriminin artmasına da katkı sağlamaktadırlar.

Yanmaz Piramit Süngerler Nerelerde Kullanılır?

İnsanların ihtiyaçları günümüzde teknolojiye bağlı bir şekilde artmakta olup, her bir teknoloji yeniliğiyle beraber de oluşan yeniliklere insanların ihtiyaç duydukları görülür.

Kalabalıklaşan bir büyük şehirde yaşayan bireylerseniz eğer ve onlarca dairelerin bir arada olduğu apartmanlardan birinde oturuyorsanız, evinizin ses yalıtımı yeterli değil ise, bunun için yanmaz piramit süngerler kullanarak gerekli ses yalıtımının yapılmasını sağlayabilirsiniz.

Bir apartman içerisinde var olan dairelerin içinde bulunan bireyler, gün boyunca konuşmalarından daire içerisinde oluşan seslere kadar tüm seslerin dışarıya çıkmasını engellemek ister. Bunun için de gerekli olan yalıtım sistemi ses yalıtımı olarak adlandırılır.

Çeşitli kalitelerde yapılabilirliği bulunan ses yalıtımda ise kullanılır sünger malzemesi yanmaz piramit süngerler olduktan sonra, sesin emilmesi sağlanarak istenen düzeyde sesin ortamda aza indirilmesi de sağlanmış olunacaktır.

Bu süngerler adını görünümü piramit olmasından dolayı alır ve son derece kaliteli bir biçimde kullanıma sahiptir.

Ev ortamının içinde çeşitli alanlara ses yalıtımları sağlanabilir ya da aynı süngerlerle birlikte akustik ses düzeninin oturtulması uygulaması da yapılabilir.

Piramit görünümüne sahip olan ve bu sayede de ses yalıtımı konusunda çok iyi sonuçları elde etme olanağına sahip olabileceğiniz bu ses yalıtım süngerleri, ev dışında da çeşitli birçok alanlarda kullanımı vardır.

Başta birçok iş yeri olduğu gibi; yüksek gürültü ortamlarının olduğu fabrika alanlarında ve restoran gibi işletmeler içerisinde de kullanılıyor.

Ses Yalıtım Yaptırmanın Faydası Nedir?

Bir işletme içerisinde ses yalıtımın önemi büyüktür. Yapılan bir araştırma doğrultusunda çalışma ortamının sessiz olması, insanları işlerine daha da çok dikkatle bakmalarını ve konsantre olmalarını sağlıyor.

Fakat gürültülü bir ortamda konsantre olamayan bireyler, aynı durum içerisinde de tam zamanlı bir verimi sağlayamadıklarından dolayı da işlerini verimli halde bitiremiyorlar. Bu da onların işleri geç bitirmelerine, yarım kalmasına ya da ortaya çıkan ürünün 4/4’lük bir ürün olmasını engelliyor.

Akustik piramit sünger kullanımlarıyla ise ses yalıtımı kadar akustik düzenleyici olarak da ev ya da kayıt stüdyoları ortamında gerekli faydasından yararlanırsınız.

Ortamda sesin daha iyi yankı etmesinden ziyade, daha iyi şekilde eğilmesini sağlayarak kayıt işlemleri sırasında net bir sesin oluşması adına bu süngerler tercih edilir ve kullanılır.

Yanmaz Piramit Sünger özellikleri

Yanmaz piramit sünger, ses yalıtımı ve akustik düzenlemelerde kullanılan özel bir malzemedir. Bu sünger türü, yangına karşı dayanıklı, akustik performansı yüksek ve uzun ömürlü özellikleriyle dikkat çeker.

Yangına Karşı Dayanıklılık: Yanmaz piramit sünger, özel üretim teknikleriyle yangına karşı dirençli hale getirilir. Bu özelliği sayesinde, yangın riski taşıyan alanlarda güvenlik sağlar ve endüstriyel kullanımlarda tercih edilir.

Akustik Performans: Piramit şeklindeki yapısı sayesinde, yanmaz piramit sünger ses dalgalarını emer ve yansıtmaz. Bu özelliğiyle, odalarda yankılanmayı azaltır ve ses kalitesini artırır. Özellikle stüdyo, konser salonu ve ofis gibi ses yalıtımı gerektiren alanlarda tercih edilir.

Uzun Ömürlü Kullanım: Yanmaz piramit sünger, yüksek kaliteli malzemelerden üretilir ve uzun ömürlü kullanım sunar. Deformasyona karşı dirençli yapısıyla, uzun yıllar boyunca etkili performans gösterir. Bu özelliği, maliyetleri düşürür ve bakım gereksinimini azaltır.

Çevre Dostu Malzeme: Geri dönüşümlü malzemelerden üretilen yanmaz piramit sünger, çevre dostu bir seçenektir. Doğaya zarar vermez ve sürdürülebilir üretim ilkelerine uygun olarak üretilir. Bu özelliği, çevre bilincine sahip tüketicilerin tercih etmesini sağlar.

Geniş Kullanım Alanı: Yanmaz piramit sünger, ses yalıtımı ve akustik düzenleme ihtiyacı olan birçok alanda kullanılır. Müzik stüdyoları, konser salonları, tiyatrolar, ofisler ve kayıt odaları gibi yerlerde ses kalitesini artırmak için tercih edilir.

Sonuç olarak, yanmaz piramit sünger, yangına karşı dayanıklılığı, akustik performansı ve uzun ömürlü kullanımıyla ses yalıtımı alanında ideal bir çözümdür. Güvenlik ve kalite arayanlar için ideal bir tercihtir.

Piramit Sünger Çeşitlerinin Özellikleri Nedir?

Piramit süngerler, kendi içinde akustik piramit sünger ve yanmaz piramit sünger olarak iki farklı seçeneğe ayrılır;

Yanmaz piramit sünger; dairelerin tavan ya da duvarlarında kullanımına müsait olan süngerlerdir. Bu süngerlerin kullanımlarını duvara yapmak istediğinizde, odada ki duvarların tamamının kaplanmasını sağladıktan sonra en iyi şekilde ses yalıtımından ya da akustik düzenleme işleminden faydalanmış olabilirsiniz.

Adının yanmaz olmasının en büyük nedeni ise, yapımında kullanılan özel bir madde sayesinde herhangi bir biçimde yanmama özelliğine sahip olmasıdır.

,Akustik piramit sünger; stüdyo evlerinde en çok görülebilir ses yalıtımı süngerlerinden olan akustik piramit süngerler, istenildiği alanlarda en iyi şekilde akustik düzenleme uygulamasını yapabilecektir.

Duvarlardan ya da tavandan yapılabilir bu uygulama ile beraber komple akustik düzenlenmiş bir odaya sahip olunabilir. Piramit süngerlerin bu yönde ki özellikleriyle beraber sinema odaları içerisinde de yoğun kullanımları vardır ve bu nedenle tercih edilmekte, önerilmektedir.

Çeşitli kullanım alanları olarak bilinen diğer yerler ise; cafe – restoran işletmeleri ve jeneratör odalarının olduğu alanlardır. Yüksek seslerin düzenlenmesi adına gerekli ses yalıtımı sağlayacak olan kaliteli piramit süngerler kullanıldıktan sonra herhangi bir problem olmayacak şekilde de faydalanılmış olunacaktır.

Ses yalıtımında başarılı olabilen doğru ürünlere ve kaliteye ulaşmak için de firma seçimlerinin önemi büyüktür.

Akustik Düzenleme İçin Akustik Yanmaz Piramit Süngerler

Büyüyen ve her geçen gün gelişen bir dünya içerisinde her biten gün sonunda gürültü olgusuna bir fazlası daha eklenir. İnsanoğlu, ürettikleri kadar kendisi de başta olmak üzere bu dünyada en çok gürültüyü çıkartan varlıktır. Bununla beraber büyük şehirlerde de gürültünün var olduğu bir gerçeğiyle karşı karşıyayız.

Eskisi gibi 10 ya da 20 daireli değil artık 50’lere kadar çıkan sayılarda ki apartmanlarla birlikte hangi daire ne amaçla kullanıldığı bilinmediğinden dolayı ve kimsenin başka bir kimseyi rahatsız etme gibi bir durumu olamayacağından meydana gelen gürültüyü engellemek adına ses yalıtımının önemi de artıyor.

Yüksek ses ile beraber insanlar farklı dairelerden gelen seslerden rahatsız olabilecekleri gibi, ses dalgalarının bir duvardan çıkıp dışarıya geçmesiyle bir uğultu ya da gürültü olarak da yansıyabilir. Bunu engellemek adına var olan ses yalıtım süngerleri ise en iyi şekilde işleve sahiptir.

Press makinelerinin doğru kullanımlarıyla süngerlerin birleştirilip içerisine özel maddelerin de konularak oluşturulduğu yanmaz piramit süngerler ile birlikte istenilen ses yalıtımı sağlanabiliyor.

Piramit adını almasının en büyük nedeni olan şekli piramit olan süngerler, ses emilimi konusunda başarılı oluyor ve bu sayede de içeride ki sesin dışarıya çıkma sorununa karşı engel olabiliyor.

Yeni yapılan apartmanlarda kullanılmaya çalışılan ses yalıtımları her ne kadar kullanılıyor olsa da aslında istenilen değerlerde kullanılmadığından dolayı yeterli bir şekilde verim alınamayabilir. Doğru malzeme doğru alanda kullanılması kadar işçilik de bu konuda önemlidir.

İş Verimini Arttırmanın En İyi Yolu: Ses Yalıtımı

Yüksek ses, insan da davranış bozukluğundan tutun da dikkatsizliğe varan durumlara kadar sebep olmaktadır. Bu nedenle de iş yerleri gibi ortamlar içerisinde eğer ki yüksek ses var ise, insanların dikkati de dağılabilir.

Dikkat dağınıklığına kadar sebep olabilecek şekilde iş verimliğini azaltabilir. Sizlerde bir iş verenseniz eğer ve ses yalıtımınızın en iyi biçimde oluşmasına destek olursanız, Bizimle görüşerek bu yönde bir destek alabilirseniz; iş yeri içerisinde ki iş veriminin de üst seviyelere çıktığını görebilirsiniz.

Yanmaz Piramit Süngerlerin Özelliği Nedir?

Piramit sünger denildiğinde akla gelen akustik piramit süngerler varken bir tarafta da yanmaz piramit süngerler vardır. Yanmaz piramit süngerler, yanmaz maddesinin de içerisine katılarak oluşturulan süngerlerdir ve ses yalıtımı sağladığı kadar yanmama özelikleriyle tanınır.

Yine klasik bir ses yalıtım süngerinin döşenmesi gibi ister tavan isterseniz de duvarlara döşemesi yapılarak hali hazır da kullanıma başlanabilir.

Ses yalıtım hizmetini alırken dikkat edilmesi gereken en önemli konulardan biri de uzman kişilerden destek alabilmektir. Çünkü bu alanda uzmanlaşmış bir firmadan hizmet alınmadığında, ses yalıtım yapıldıktan sonra faydasını görememe sorunları da meydana gelebilir.

Birçok alan içerisinde kullanıma sahip olunacak olan ses yalıtım süngerleri, yüksek sıcaklıklara karşı dayanıklıdır ve yanma ya da aleve karşı erime gibi sorunlarla sizi karşılaştırmayacaktır. Bununla beraber akma – damlama sorunlarını da meydana getirmez.

Yanmaz piramit süngerler, yanma sorunlarıyla karşı karşıya geldiğinde de yapısında bozukluk çıkartmazlar. İç mekanlarda ki akustik ses yalıtımı için uygun olan piramit süngerlerin kullanımıyla beraber istediğiniz şekilde sizlerde kaliteli firmalarla anlaşarak hizmet alabilirsiniz.

Hem düşey hem de dikey olarak seslerin yalıtımının sağlanması adına zemin – tavan ve duvarların piramit süngerlerle en iyi biçimde kaplanması gerekmektedir.

Hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgiye sahip olmak için internette daha fazla bilgilere erişebilir veya hemen online alışverişe başlayabilirsiniz.

 

Değerlendirmeler

Henüz değerlendirme yapılmadı.


“Yanmaz Piramit Sünger 4 cm” için yorum yapan ilk kişi siz olun

Yanmaz Piramit Sünger Teknik Özellikleri

. Yanar özelliğe sahiptirler.
· Küf tutmaz ne nemden etkilenmez.
· Esnektirler ve kolay şekillendirilir.
· 50kg/m3 yoğunluk.
· Farklı form ve kalınlıklar için üretilebilir.
· 40 mm & 50 mm & 70 mm kalınlıkları mevcuttur.
· Ses bariyeri ve decopan sünger ile birlikte kullanılabilir.

Yanmaz Yumurta Sünger Kullanım Alanları

*Ev, ofis
*Stüdyo, ses kayıt odası
*Reji odası, sinema salonları
*Müzik odası, prova odası
*Ev sinema odası, çağrı merkezi
*Enstrüman – çalgı odası
*jeneratör odası, makine dairesi
*Fabrika, asansör dairesi
*Otomotiv sektörü
gibi bir çok mekanda kullanım alanına sahiptir.

Akustik Piramit Sünger Nasıl Uygulanır

Akustik piramit sünger Akustik piramit sünger Akustik piramit sünger

yumurta sunger odasibariyerli akustik yuymurta sünger

PDF file icon.svg    PDF file icon.svg    PDF file icon.svg    PDF file icon.svg    PDF file icon.svg    PDF file icon.svg    PDF file icon.svg    PDF file icon.svg    PDF file icon.svg    PDF file icon.svg