Vocal Odası Ses Yalıtımı

Profesyonel olarak ses kaydının yapıldığı alanlardan biri olan vocal odalarında sesin temiz bir şekilde kaydedilmesi için sessizliğin ve ses dengesinin sağlanması gerekir. Böyle bir olanağın olmadığı vocal odalarında istenilen kalitede ses kaydının yapılması imkânsız noktasındadır. Vocal odası ses yalıtım işlemleri bu tür amaçlar için kullanılan odalarda uyguladığımız ses yalıtım çalışmalarıdır. Firmamız müşterilerimizin en iyi ses yalıtım çalışmalarına sahip olmalarını sağlamak için yüksek kalite ses yalıtım malzemeleri ve işçiliği sizlere sunmaktayız.

vokal odası ses yalıtımı
vokal odası ses yalıtımı
vokal odası ses yalıtımı

Vocal Odası Ses Yalıtımı Nasıl Yapılır?

Vocal odası ses yalıtımı işlemini gerçekleştirmek için öncelikle vocal odasının incelenmesi gerekir. Vocal odaların ses yalıtımının yapılmadığı durumlarda birçok sorun ile karşılaşılabilir. Ses yalıtımının olmadığı odalarda ses kayıtlarının alınmasında en çok engelleyici unsur ses yankısıdır. Duvarlarda, zemin ev tavanda gerekli yalıtım işlemleri yapılmazsa ses duvarlara çarparak yankı yapacaktır. Sesin yankı yapması ise istenilen kaliteli kaydın alınmasını engelleyecektir. Diğer taraftan ses haricinde bir sesin vocal odasına girebiliyor olması yine ses kayıtlarının kalitesini olumsuz yönde etkileyecektir. Bu nedenle ses yalıtımı işlemleri yapılırken vocal odası bir bütün olarak görülerek gerekli uygulamaları yapılmalıdır.

vocal odası ses yalıtımı
vocal odası ses yalıtımı
vocal odası ses yalıtımı

Vocal odası ses yalıtımı çalışmalarında hem içeri ses girmesi engellenmeli hem de sesin dışarı çıkması engellenmelidir. Diğer taraftan sesin vocal odası içerisinde yankılanmaması içinde akustik ses yalıtım süngerlerinin kullanılması büyük önem taşımaktadır. Yapılan bu çalışmaların yanı sıra vocal odasının ses yalıtımını uygun olarak havalandırma sistemine sahip olması ve odaya giriş yapılacak kapının da ses yalıtımına uygun olması gerçekleştirilmesi gereken çalışmalar arasındadır.

Vocal odası ses yalıtımı uygulamalarımızı gerçekleştirirken dekorasyonunuza uygun olan malzemeler kullanmaktayız. Duvarların iç bölgesinde uygulanan yalıtım malzemelerinin yanı sıra dış bölgesinde uygulanan sünger ses yalıtım malzemeleri ile ses kayıtlarınızın kaliteli bir şekilde yapabileceğiniz bir odaya sahip olmanız için gerekli olan bütün çalışmaları sizlere sunmaktayız. Firma olarak profesyonel ekibimiz ve kaliteli malzeme seçeneklerimiz ile vocal odası ses yalıtımı konusunda sizlere kaliteli bir yalıtım hizmeti sunmaktayız. Sizlerde firmamız ile iletişime geçerek her zaman hizmet talebinde bulunabilirsiniz

has been added to your cart.
Çıkış yapmak