Stüdyo Akustik Ses Yalıtımı

STÜDYO ODASI SES YALITIMI NEDİR ?

İstenmeyen gürültü ve seslerin engellenmesi için çeşitli malzemelerle yapılan uygulamalara ses yalıtımı ismi verilmektedir. Ses yalıtımları genel olarak gürültü engellemesi için yapılsa da, akustik sesler için yapılan ses yalıtım uygulamaları da mevcuttur ve bu ses yalıtım çeşitleri, sesi engellemek için değil sesin kalitesini artırmak ve yankıların engellenmesini amaçlı yapılan ses yalıtımlarıdır. Akustik düzeni sağlamak adına kullanılan malzemeler ve ses yalıtımını sağlayacak malzemeler birbirlerinden farklıdır. 

reji odası ses yalıtımı
bateri odasi ses yalıtımı
reji odası ses yalıtımı

Stüdyo odalarından en üst düzey verimi alabilmek için akustik ses yalıtımı yapılmalıdır fakat bunun da öncesinde ses izolasyonu yapılması gerekmektedir. Stüdyonun konumu, etrafındaki çalışma şartları gibi unsurlar göz önüne alınarak, stüdyonun nasıl bir izolasyona ihtiyaç duyduğu hesaplanmalı ve bunun sonucunda da birinci sınıf kalitedeki ses izolasyon malzemeleri kullanılmalıdır. Stüdyonun ses izolasyonu ile kaplanması, dışarıdan gelen seslerin stüdyo ortamına girişini engelleyerek hem çalışma verimini artıracak hem de akustik ses yalıtımı için zemin oluşturacaktır. Dışarıdan gelen seslerin geçişi tamamen ses izolasyonunda kullanılan malzemelerin kalınlığına ve yoğunluğuna bağlıdır.

STÜDYO SES YALITIMINDA KULLANILACAK MALZEMELER NELERDİR ?

Bariyerli decopan yüksek ses kesim özelliği olan ve kullanılması gereken üründür.3 çeşit ürünün birleşmesinden oluşan ve orta kısmında ses bariyeri bulunan yüksek yoğunluğu sahip üründür.Kaliteli malzemelerle ana ses izolasyonu yapıldıktan sonra akustik ses izolasyon aşamasına geçilmektedir. Akustik ses izolasyon malzemeleri yine birinci sınıf kalitede malzemeler olmalıdırlar. Akustik ses izolasyon malzemeleri değişik kaplama modellerinin imkanını verebilmektedir. Bariyerli decopan üzerine yapıştırılabilir. Bu şekilde yapılan kaplamalar, stüdyonun içerisinde oluşacak yankı, ses karışıklığı gibi problemlerin çözülmesine yardımcı olacak ve bunu yaparken de dekoratif bir görüntü elde edilmektir.Sitemizden sipariş verebilir ve iletişime geçebilirsiniz.

has been added to your cart.
Çıkış yapmak