Ses yalıtımında kullanılan malzemeler

Ses yalıtımında kullanılan malzemeler, Ses yalıtımı yapmak için kullanılan ses yalıtımı malzemeleri; Rahatsız edici sesleri ortadan kaldırarak ortam akustiğini dengeler veya ortamdaki sesin dışarıya çıkmaması için ses kesici özelliği bulunur. Özellikle yerleşim yerlerinde bulunan apartman dairelerinde ortak komşu duvarı, tavan ve yan cephe duvarlarından rahatsız edici seslerin veya titreşimlerin.

Ses yalıtımında kullanılan malzemeler,Konut, ofis, plaza, şantiye, mağaza, fabrika, kafe, restoran gibi ses ve gürültü kirliliğinin yoğun olduğu alanlarda da tercih edilir. Ses ve gürültünün iç içe karıştığı yankı sorunlarını en aza indirmek için üretilen ses yalıtımı malzemeleri, ses dalgalarını engelleyerek gürültüyü çıktığı anda emerek azaltarak. Bir çok malzemeden oluşan yalıtım malzemeleri, kullanılacak alana ve büyüklüğe bağlı olarak çeşitli ebatlarda ve renklerde şilte ve akustik süngerlerden oluşmaktadır. İhtiyacınız olan desibele göre seçebileceğiniz ses yalıtımı malzemeleri; duvar içine, zemin altına ve tavan arasına yerleştirile bilmek için çeşitli boyutlarda ve kalınlıklarda pek çok seçenek ile etkili çözümler sunar.

Ses yalıtımında kullanılan malzemeler nelerdir?

Zemin, duvar ve tavan için farklı çeşitve görselde karşımıza çıkan ses yalıtım malzemeleri, yapıştırılarak veya lamine edilerek kullanılmaktadır. Süngerpan, bariyerli akustik süngerpan, ses yalıtım bandı, bariyerli basotect sünger, akustik karo halı, bariyerli akustik süngerpan, ses yalıtım bandı, akustik karo halı, mantarlı kauçuk ve mantar şilte gibi ses yalıtımı uygulamalarında kullanılan ses kesici yalıtım malzemeleri bir çok ihtiyaç için çeşitli renk ve özelliklerde bulunmaktadır.

30-40-50 mm labirent sünger, Ses yalıtımında kullanılan malzemeler,
30-40-50 mm labirent sünger

Ses yalıtımında kullanılan malzemeler, Parçalanmış süngerlerin yoğun birleşiminden oluşan süngerpanlar, yüksek frekanslı sesleri kesebilen yapısı ile tavan arası ve zeminlerde titreşim engelleyici olarak kullanılır. Bariyerli basotect sünger; melamin köpükten elde edilerek, beyaz ve gri tonlarda üretilen ağır ses bariyerlerindendir. Yankı yalıtımı sağlar. Bariyerli akustik süngerpan, bondeks süngerin sıkıştırılmış olarak sunulmaktadır.. Çınlama ve yankılanmayı engeller,

Ses yalıtımında kullanılan malzemeler, Yoğunluğu yüksektir. seslerin kalitesini bozmadan ses titreşimlerini dengeleyerek rahat ve akustik bir duyma hissi verir. Ses yalıtım bandı ise kapı, pencere araları ve benzeri boşluklarda kullanılan yapışkanlı yalıtım malzemesidir. Ses yalıtım performansını artırarak ses köprülerini ortadan kaldırır. Genellikle 50 × 50 cm veya 100 x 100 cm ebatlarında kendinden tabanlı olarak üretilen akustik karo halılar, polyamid ipliğinden üretilen ses ve titreşim kesici malzemelerdir. Zeminlerde kullanılan yapısı ses ve gürültüyü engeller.

Ses yalıtımında kullanılan malzemeler, Koku, nem ve rutubet yapmaz. Mantarlı kauçuk, özellikle inşaat sektöründe tercih edilen ses yalıtımında kullanılır. Her boyutta ve kalınlıkta üretilerek tüm ihtiyaçları karşılar. Ofis ve benzeri alanlarda topuk ve titreşim sesine karşı çok etkili bir ses yalıtım malzemesi olan mantar şilte ise genellikle parke altında kullanılmaktadır. Granül mantarların kauçuk ile karıştırılması ile elde edilen yalıtım malzemesi, ihtiyacınız doğrultusunda istenilen kalınlıkta ve ebatlarda temin edilebilmektedir.

Instagram Sosyal Medyamızı Ziyaret Ederek Diğer Tüm Ürün ve Hizmetlerden Haberdar Olabilir veya hemen alış veriş yapabilirsimiz

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir