Ev Sinema Salonu Ses Yalıtımı

Ev Sinema Salonu Ses Yalıtımı

Sinema salonları insanların kendi evlerine de kurabilecekleri bir sistemdir. Evlere kurulacak olan sinema sistemleri sinema salonu olarak belirlenen yere uygun olarak kurulabilmektedir. Evlerde kurulacak olan sinema salonlarından en iyi verimi almak içinse evde sinema salonu ses yalıtımı yaptırılması oldukça önemlidir. Çünkü ses yalıtımı olmayan odalarda istenilen sinema performansını almak neredeyse imkansızdır. Firmamız bu konuda sizlere profesyonel hizmet vererek evlerinize kurmak istediğiniz sinema salonlarının ses yalıtım çalışmalarını gerçekleştirmektedir.

ev sinema salonu ses yalıtımı

Ev Sinema Salonu Ses Yalıtımı Nasıl Yapılır?

Evde sinema salonu ses yalıtımı çalışmaları gerçekleştirilirken ses yalıtımı farklı açılardan incelenerek uygulanmalıdır. Sinemalar bilindiği gibi yüksek seslerin meydana geldiği yerlerdir. Bu nedenle öncelikle eğer bir apartman dairesinde sinema salonu yapılacaksa sinemadan kaynaklı seslerin dışarı çıkması engellenmelidir. Bu engelleme yapılmazsa dışarı yüksek oranlarda ses gideceği için çevrenin rahatsız olması kaçınılmaz olur. Dairenin konumuna göre gerekli görüldüğü durumda duvarlara ses yalıtım çalışmaları yapılabileceği gibi zemin veya tavan bölgelerine de ses yalıtım çalışmaları uygulanabilmektedir.

ev sinema salonu ses yalıtımı

Sinema salonunuzdan en iyi verimi almak içinse sinema salonunun iç bölgesindeki sesin akustik dengesinin de sağlanması önemlidir. Akustik dengenin sağlanmadığı yerlerde ses yankı yapabilir veya sesin eko yapması söz konusu olabilir. Böyle durumlarda ise sinema izlerken ses yankılarından rahatsız olabileceğiniz gibi sinema keyfini tam manası ile sürdüremeyebilirsiniz. Bu tür sorunların önüne geçmek içinse akustik ses süngerleri ve paneller kullanılacak mekan içerisindeki ses dengesinin sağlanması mümkün olmaktadır. Bu çalışmalar sonrasında sinema olarak kullanacağınız alanda ses dengeli bir şekilde duyulabilecektir.

Bütün bu analizler yapıldıktan sonra uygulamaya geçilerek ses yalıtım çalışmaları tamamlanır. Evde sineme salonu ses yalıtımı çalışmalarında kaliteli malzemeler kullanılarak önceden belirlenen duvar, zemin veya duvarlara gerekli yalıtım malzemeleri uygulanır. Ayrıca akustik sünger ve paneller ise sinemanın iç dekoruna uygun olarak uygulanabilir.

Sizlerde evde sinema salonu ses yalıtımı konusunda profesyonel hizmet almak ve sinema salonunuzdan en iyi verimi almak istiyorsanız firmamız ile iletişime geçebilir ve hizmet talebinde bulunabilirsiniz. Sizler için en doğru teknikler ve malzemeler ile gerekli ses yalıtım işlemleri firmamız tarafından gerçekleştirilecektir.

Başa dön tuşu
Bizi Hemen Arayın