Basotect piramit sünger

Basotect piramit sünger
basotect piramit sünger

Basotect piramit sünger

Akustik sünger çeşitlerinden birisi olan Basotect piramit sünger çevre ve insan sağlığına zarar oluşturabilecek materyal içermeyen melamin hammaddesinden üretilir. Ürünün temel üretim amacı kapalı mekanlardaki ses akustiğinin düzenlenmesidir. Kapalı ortamda ses dalgalarının standart duvar ve tavan yüzeylerine çarparak, oluşturduğu düzensizliği ortadan kaldırmaktadır. Ses dalgalarının yüzeye çarpmasından sonra yankı, eko ve çınlama gibi ses kalitesini bozan durumlara yol açması söz konusudur.

Bu ses dalgalarının düzenli olarak yayılımını sağlar. Bu özelliğiyle de ortamdaki ses kalitesinin tok ve yüksek seviyede olmasını sağlar. Ayrıca üst seviyede ses emme ve yalıtım niteliği de barındıran piramit süngerler, oldukça hafif malzemeye sahiptir. Hafif olması ile duvar ve tavan üzerinde ciddi bir ağırlık ve baskı teşkil etmeden güvenle kullanılabilir.

basotect piramit sünger
basotect piramit sünger

Yarı sert ve açık hücreli malzemeden üretilen Basotect piramit sünger yüksek ve alçak frekanstaki sesler için üst seviyede bir izolasyon kabiliyetine sahiptir. Ses emme özelliğine sahip akustik süngerlerden birisi olması nedeniyle oldukça geniş bir kullanım yelpazesine sahiptir.

Özellikle yapısal özellikleri gereğince inşaat sektörlerinde kullanımı oldukça yaygındır. Gürültü kirliliğinin önlenmesine yardımcı olur. Yarı sert malzemesinden dolayı oldukça esnek olan piramit sünger kolay uygulanabilme özelliğine sahiptir. Standart üretimi gri ve siyah renklerde olsa da isteğe göre özel renklerde üretimi gerçekleştirilebilir. Piramit formuyla uygulandığı yüzeye dekoratif bir hava katar.

Instagram Sosyal Medyamızı Ziyaret Ederek Diğer Tüm Ürün ve Hizmetlerden Haberdar Olabilir veya hemen alış veriş yapabilirsimiz

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir