Ayın Son Fırsatlarını Kaçırmayın    |    Tüm Kredi Kartlarına 12 Taksik İmkanı     |    Üretim - Satış - Montaj    |    Ürünlerimiz TSE & ISO Belgelidir

Ataşehir Ses Yalıtımı

Ataşehir ses yalıtımı,  Enerji çeşidi olan ses ortama enerji vererek yayılır. Bu yayılma dalgalar halinde gerçekleşir ve cisimlere çarparak titreşme ile oluşur. Her enerjinin ortamsal değişimi için bir taşıyıcı alana ihtiyacı vardır. Yani diğer ortamdan başka bir ortama ses iletimi olması için bir taşıyıcı ortam olması gerekiyor. Ses bu iletimi bir ortamda gerçekleştirerek yayılım yapabilir. Ortamdaki ses iletilerinin başka bir ortama geçişin engellemek için de Ataşehir ses yalıtımı iyi bir şekilde hizmet verir.

Ataşehir ses yalıtımıAtaşehir ses yalıtım malzemeleri

Ses iletiminin en yoğun olduğu yer atmosferdir ve sıvı maddeler dâhil katı maddeler ile de iletilebilir. En hızlı ses iletim yolu katı ortamlarda gerçekleşir. Sesin hızı ortamın yoğunluğuna bağlı olarak ya da sıcaklık oranına göre değişim gösterebilir. Ses titreşimi bir engelle karşılaştığı anda enerjiyi karşılaştığı cisimde bırakırlar ve geçişini engellerler. Yumuşak ve gözenekli olan Ataşehir ses yalıtım malzemeleri etrafta bulunan ve malzemelere çarpan dalgalar halindeki ses enerjileri sesin önemli bir kısmının yutulmasına sebebiyet verir. Bu işleme ses yalıtımı adı verilir.

Ataşehir ses izolasyonu

Kalabalık insanların bulunduğu ortamlarda ses şiddet seviyeleri oldukça yukarıda seyreder ve diğer ortamlar için rahatsız edici bir hal alır. Çoğu zaman bu ses fazla miktar olmasa bile uğultu şeklinde kulağa gelir ve yine rahatsız edici olur. Mekânların iç yüzeyi genellikle kaplıdır ama ses yankılanmasından dolayı bu uğultu meydana gelir. Uğultuyu önlemek için akustik önlemler alınır ve gürültü seviyesi düşürülür. Başka mekândan diğer bir ortama ses geçişini engellemek için de ses geçiş kaybı yalıtımı yapılır ve bu işlerde kaliteli olan sert yüzeyli ya da esnek malzemeler kullanılır. Bunun için Ataşehir ses izolasyonu müşterilerin istediği Db miktarı kadar düşüş sağlar. Bu yüzden en çok tercih edilen bu firmamızdan kaliteli bir şekilde hizmet alabilirsiniz.

Alışverişe başla

Instagram Sosyal Medyamızı Ziyaret Ederek Diğer Tüm Ürün ve Hizmetlerden Haberdar Olabilir veya hemen alış veriş yapabilirsimiz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu