Ayın Son Fırsatlarını Kaçırmayın    |    Tüm Kredi Kartlarına 12 Taksik İmkanı     |    Üretim - Satış - Montaj    |    Ürünlerimiz TSE & ISO Belgelidir

Akustik sünger kaplama

Akustik sünger kaplama

akustik kumaş panel, Akustik sünger kaplama
Akustik sünger kaplama, Bir mekandaki ses dalgaları tavan ve duvar gibi yüzeylerden çarparak, yansıma yaşar. Böyle bir durumda mekandaki ses dalgalarının dağılımında dengesizliğe ve buna bağlı ses kalitesinin düşmesine neden olur. Yankı, ses ikilemesi ve eko gibi olgularla iç mekandaki ses kalitesinin bozulmasına neden olur.

Ürünleri temiz, kaliteli ve pürüzsüz bir ses akışının hakim olmasını sağlar. Gürültü sönümleme özelliğine sahip akustik süngerlerden yapılan kaplama doğrudan ses izolasyonu sağlamaz. Ses dalgalarının yüzeye çarparak dağılması sonucunda oluşabilecek ses bozulmalarına karşı etkili sonuçlar verir. Ses izolasyonu sağlanmak isteniyorsa akustik sünger kaplama ile diğer sünger veya yalıtım malzemelerinin kullanılması gerekmektedir. Tüm akustik sünger kaplamalar, yanmaz özelliğine sahiptir.

akustik kumaş panelÇok yüksek frekanslı gürültünün emilimini gerçekleştiren akustik sünger kaplama ürününün temel fonksiyonu yankılamanın minimalize edilmesidir. Ortam akustiğini kaliteli seviyeye çeken ve kapalı ortamdan dışarıya kaçışını önler. Bu sayede mekan içerisinde ses kalitesinin en yüksek seviyede kalmasını sağlar.

Piramit sünger, yumurta sünger, labirent sünger, düz sünger, special sünger ve bariyerli sünger olacak şekilde alt kategori bulunur. Tasarım özelliklerine göre bu tür  ürünleri işlev ve yanı sıra dekoratif yönden farklılıklar gösterir. Dekorasyona uygun bir akustik izolasyon için akustik süngerler, farklı renklerde de üretilmektedir. Farklı renk ve desen çeşitleri ile her ortamda en uygun olan görselliği sağlayacak şekilde akustik izolasyon uygulanabilmesini sağlamaktadır.

Instagram Sosyal Medyamızı Ziyaret Ederek Diğer Tüm Ürün ve Hizmetlerden Haberdar Olabilir veya hemen alış veriş yapabilirsimiz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu