Ayın Son Fırsatlarını Kaçırmayın    |    Tüm Kredi Kartlarına 12 Taksik İmkanı     |    Üretim - Satış - Montaj    |    Ürünlerimiz TSE & ISO Belgelidir

Akustik Ses Yalıtımı

Akustik Ses Yalıtımı

Akustik Ses Yalıtımı,  var olan şiddetli seslerin önüne geçebilmek ve istenilen seviyede sakin bir ortam oluşturabilmek adına yapılan uygulamalardır. Ses Yalıtımı sayesinde gürültü kirliliğinden kurtularak, daha sessiz sakin ortamlar elde ederek, istediğiniz rahat ortamlara erişebilmeniz mümkündür. Ses emici özelliğe sahip malzemelerin kullanılarak, gerekli tedbirlerin alınması ve ses yalıtımlarının sağlanabilmesi için gerekli olan uygulamaların yapılması önerilir.
Akustik Ses Yalıtımı, Bariyerli ve farklı niteliklere sahip olabilen akustik süngerler içeriğindeki hammadde ile aynı zamanda yanmaz bir niteliğe sahiptir. Geçerli olan bilgilerin uygulanması aşamasında ses yalıtımı sağlanır ve akustik süngerlerin nitelikleri geliştirilmiş olur.

Akustik Ses Yalıtımı Özellikleri

akustik-sunger-kaplama Nitelik olarak akustik ses yalıtımları da diğer ses yalıtımları gibi bazı farklı özellikler taşır. Özellikle farklı olarak müzik odaları ve stüdyoları, hastane, reji konferansa salonları, tiyatro ve konser salonları gibi birçok farklı alanlarda kullanımı söz konusudur. İçeriğindeki yanmaz madde özelliği ile ayrı bir nitelik taşıdığı ve özel bir yerinin olduğu belirtilebilir. Özellikle kullanım alanlarının çeşitlilik göstermesi de akustik ses yalıtım süngerlerinin de önemini ortaya çıkarmıştır.

Akustik Ses Yalıtımı, Akustik ses yalıtımı aynı zamanda görülmek istenen seviyede işlevsellik kazanması istenen ortamlar için geçerli bir nitelik taşır. Ortamdaki rahatsız edici ve gürültüye sebep olan unsurların ortadan kaldırılması ayrı bir nitelik olarak karşımıza çıkar. Akustik ses yalıtımının sağlanması gereken alanlardan biri olarak da karşımıza çıkan başka mekânlara örnekler vermek gerekirse; fabrikalar, makine daireleri, asansör kabinleri, kazan dairesi gibi mekânları sıralamamız mümkün hale gelmiştir.

reji odası ses yalıtımı, Akustik Ses YalıtımıAkustik Ses Yalıtımı Neden Önemlidir?

Akustik ortamlarda ses emici niteliğe sahip olan malzemelerin kullanılmasıyla beraber ortamların ses kalitesinin yükseltilmesi temel hedef olarak belirlenir. Aynı zamanda içerik ve özellik olarak da gerekli tedbirlerin sunulması içerikleri detaylı bir boyuta taşımıştır. Örneğin müzik çalışmalarını yapıldığı ortamlarda özellikle gerekli olan ses kontrollerinin yapılması ayrı bir detay gererken bir çalışma olarak görülür.
Ses emici özelliğe sahip malzemelerin kullanılması ve akustik ortamlarının düzeninin gerektiği şekilde sağlanması için ses yalıtım çalışmaları gerekli bir boyuta ulaşmıştır. Yanmaz özelliğe sahip süngerlerin de kullanılması alınacak önlemlerin düzeyini arttıracaktır.

Instagram Sosyal Medyamızı Ziyaret Ederek Diğer Tüm Ürün ve Hizmetlerden Haberdar Olabilir veya hemen alış veriş yapabilirsimiz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu