Akustik difüzor panel

Akustik difüzor panel

Yoğun ses dalgalarının oluştuğu ve çeşitli yüzeylerde bu dalgaların oluşturduğu akis ( eko ), tekrarlama ( yankı ), bazı yaşam alanlarının yapısal özelliklerine paralel olarak rahatsız edici sonuçlar oluşturur. Tamamen doğal malzemeden üretilen akustik difüzor panel, farklı ölçülerde tavan ve duvar uygulaması olarak kullanılabilen bir üründür. Özel bir tasarım mühendisliğine sahip olan ürün, ses dalgalarının yüzeyine çarptığında dağılmasını sağlar. Bu sayede temiz bir ses elde edilmesi, özel bir akustik düzenleme oluşturur.

Akustik difüzor panel, temiz ses elde edilmesinin gerekli olduğu reji odaları, stüdyolar, müzik odaları, bateri odaları gibi alanlarda kullanılan bir üründür. Bunun yanında ofisler, toplantı salonları gibi temiz ses elde edilmesine ihtiyaç duyulan alanlarda da kullanılır. Özel tasarımı, ses dalgalarının yüzeyine çarptığında dağılmasını sağlayacak bir şekle sahip olmasını sağlar. Bu tasarım aynı zamanda eşsiz bir dekoratif görünümün ortaya çıkmasına neden olur. Bu özelliğiyle, her türlü yaşam alanında farklı ölçülerde akustik difüzor panel kullanımını giderek daha fazla yaygınlaştırır.

Dar ya da geniş kapalı alanlarda dizüfor paneller, benzersiz bir işleve sahiptir. Akustik düzenleme ve ses dengesi açısından benzersiz katkılar sağlar. Buna paralel olarak temiz seslerin oluşmasını sağlar. Profesyonel ses kayıtlarının gerçekleştirildiği tüm kapalı alanlarda, dizüfor panel kullanımı yaygındır. Bunun yanında, toplantı salonları ve ofislerde de giderek daha yaygın kullanılmaya başlanmış bir üründür.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Bizi Hemen Arayın